دوره TOEFL

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تافل (TOEFL)

آزمون تافل (TOEFL) توسط سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون Princeton) برگزار می‌شود. این آزمون، مهارت در بخش های شنیداری، گفتاری، نوشتاری، و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می‌دهد و برای پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمره کسب شده در این آزمون جهت پذیرش در این دانشگاه ها به مدت 2 سال دارای اعتبار می‌باشد.
به منظور آمادگی برای آزمون تافل دانشجویان در ابتدا می بایست سطح عمومی زبان (General English) خود را تقویت کنند. این بدان معناست که دانشجویان پس از اتمام کتاب AEF4 قادر خواهند بود در دوره های TOEFL شرکت کنند. دانشجویان در این مقطع دو گزینه در پیش دارند. دانشجویانی که به سرعت نیازمند آماده شدن برای آزمون TOEFL هستند می توانند دوره های TOEFL را انتخاب کنند و آن دسته از دانشجویانی که تعجیلی در ارائه مدرک TOEFL ندارند می توانند برای ارتقاء سطح زبان خود دوره های پیشرفته (Advanced) را انتخاب کنند.
در دوره TOEFL اساتید باتجربه گروه آموزشی دهکده جهانی به دانشجویان کمک می کنند تا اینکه آنها بتوانند دانش عمومی زبان خود را با تکنیک های مورد نیاز آزمون TOEFL تلفیق کرده و با تمرین های مداوم بر روی هر چهار مهارت ایشان را در کسب نمرات بالا در این آزمون یاری رسانند.

تافل اینترنتی (iBT) چه تفاوتی با تافل کتبی و کامپیوتری دارد؟

آزمون تافل اینترنتی (iBT) بخش جدیدی با عنوان «بخش گفتاری» Speaking)) دارد و در مقابل، بخش ساختار (Structure) که در آزمون های کتبی و کامپیوتری وجود داشت، حذف شده است. گرامر به طور غیر مستقیم در بخش های دیگر این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. سخنرانی‌ها و گفتگوها در بخش شنیداری (Listening) طولانی‌تر شده‌اند و خلاصه نویسی (note taking) نیز مجاز می‌باشد. در بخش درک مطلب (Reading)، نوع سؤالات متنوع‌تر شده و به عنوان مثال از شرکت کنندگان خواسته می‌شود اطلاعات را طبقه‌بندی کنند و یا جدولی را پر کنند. تایپ کردن هم در بخش نوشتاری الزامی است.

سیستم امتیازدهی در این آزمون چگونه است؟

سیستم امتیازدهی در آزمون تافل اینترنتی (iBT) در جدول زیر نشان داده شده است:

0-30
0-30
0-30
0-30
Listening
Reading
Speaking
Writing
0-120 Total score:

بخش های مختلف تافل (iBT)

بخش درک مطلب Reading

بخش درک مطلب در تافل iBT خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) تفاوت ندارد. این بخش از سه متن آکادمیک تشکیل شده است که به دنبال هر کدام چندین پرسش مطرح می‌شود. هر کدام از این متن‌ها حدودا از 650 تا 750 کلمه ساخته شده‌اند. نوع سؤالات نیز ترکیبی از نوع سؤالات موجود در تافل کامپیوتری (CBT) و انواع جدیدتری از سؤالات است که در آن شرکت کنندگان باید جدولی را پر کنند یا یک نتیجه گیری روایی را تکمیل نمایند.
دو ویژگی اضافه شده به بخش درک مطلب (Reading)، یکی «فهرست لغات» و دیگری یک «گزینه تجدید نظر» (review option) می‌باشد. «فهرست لغات» به شما این امکان را می‌دهد که معنی کلمات کلیدی موجود در متن را بیابید و با «گزینه تجدید نظر» (review option) می‌توانید برگردید و در پاسخ هایتان تجدید نظر کنید.

بخش شنیداری Listening

بخش شنیداری آزمون تافل توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی، آن گونه که در آمریکای شمالی صحبت می‌شود، ارزیابی می‌کند. بخش شنیداری آزمون تافل اینترنتی (iBT) هم خیلی با نسخه کامپیوتری آن (CBT) متفاوت نیست. این بخش از دو مکالمه و چهار سخنرانی درسی همراه با پرسش های متعدد تشکیل شده است.

بخش نوشتاری Writing

این بخش از آزمون، توانایی شما را در به کار گیری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در یک محیط دانشگاهی مورد سنجش قرار می‌دهد. این بخش خود به دو قسمت تقسیم می‌شود: یک قسمت تلفیقی (integrated) و یک قسمت مستقل (independent) که تایپ کردن هم برای هر دو قسمت ضروری است. در قسمت تلفیقی شما باید در ابتدا متن کوتاهی را بخوانید (250 تا 300 کلمه) و سپس به یک نطق مرتبط با متن گوش دهید. بعد از آن شما باید با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی به دست آورده‌اید به یک پرسش پاسخ دهید. به شما 20 دقیقه فرصت داده می‌شود که پاسخ خود را که باید بین 150 تا 225 کلمه باشد، بنویسید. اما قسمت مستقل (independent) بخش نوشتاری، مشابه بخش نوشتاری آزمون کامپیوتری تافل می‌باشد: به شما 20 دقیقه فرصت داده می‌شد که انشاء کوتاهی در حدود 300 کلمه درباره یک موضوع خاص بنویسید.

بخش گفتاری Speaking

این بخش جدید از آزمون تافل دارای شش تکلیف (task) می‌باشد که دو تکلیف آن به صورت مستقل (independent) و چهارتای آن به صورت تلفیقی می باشد.
به طور دقیق‌تر، بخش گفتاری آزمون تافل دارای قسمت های زیر است:

• 2 تکلیف مستقل (independent) درباره موضوعات معمولی و آزاد:
- شرکت‌کنندگان باید با استفاده از دانش و تجارب شخصی خود در مورد یک موضوع خاص موضع گیری کرده و آن را توضیح دهند.
• 2 تکلیف تلفیقی (integrated) بر اساس خواندن و شنیدن:
- این تکالیف شامل یک متن کوتاه و یک صحبت کوتاه می‌باشند. شرکت کنندگان باید اطلاعاتی را که از این دو طریق به دست می‌آورند، با هم تلفیق کرده و در پاسخ خود به کار گیرند.
• 2 تکلیف تلفیقی بر اساس شنیدن یک سخنرانی یا گفتگوی کوتاه:
- شرکت کنندگان باید نکات کلیدی موجود در آنچه که می‌شنوند را به طور خلاصه در پاسخ‌هایشان ارائه دهند.
مدت پاسخ‌گویی به هر کدام از تکالیف از 45 تا 60 ثانیه متغیر می‌باشد.

برنامه کلاس های TOEFL

از آنجا که تعدد زبان آموزان در کلاس باعث کند شدن روند یادگیری و عدم نتیجه مطلوب در دوره می گردد، تمامی کلاس های آموزشگاه زبان دهکده جهانی به صورت نیمه خصوصی می باشد، که موجب کسب نمره قبولی در آزمون می گردد.
تمامی کلاس های نیمه خصوصی (3 تا 6 نفر) همه روزه حتی پنج شنبه و جمعه در هر دو شیفت صبح و عصر برگزار می گردد.
شرکت در کلاس ها با هر سطح زبانی امکان پذیر است.
تمامی کلاس ها دارای دو سطح مبتدی و پیشرفته است که در صورت دارا بودن مهارت کافی نیازی به گذراندن سطح مبتدی نیست.
یک جلسه مشاوره و تعیین سطح رایگان قبل از شروع کلاس، مختص هر زبان آموز، به منظور تسریع روند آموزش برگزار می گردد.
در پایان دوره یک آزمون آزمایشی رایگان برگزار و عملکرد زبان آموز بر حسب نمره اکتسابی، در کارگاه آموزشی رایگان مورد تحلیل قرار می گیرد و راهکارهای مورد نیاز برای ارتقاء عملکرد در آزمون اصلی ارائه می شود.

جهت ثبت نام می توانید همه روزه به یکی از مراکز آموزشی دهکده جهانی مراجعه نمایید و از زمان شروع کلاس نیز مطلع گردید.
در تمای شعب آموزشگاه زبان دهکده جهانی آزمون فوق به صورت آزمایشی برگزار می گردد. لذا می توانید جهت شرکت در آزمون با یکی از شعب دهکده جهانی در تماس باشید.